Dlaczego rzęsy się sypią? Po czyjej stronie leży wina? 0
Dlaczego rzęsy się sypią? Po czyjej stronie leży wina?

Dlaczego rzęsy się sypią ? Po której stronie leży wina.

Czy często słyszysz od swojej Klientki że jej rzęsy „poleciały”? Myślę, że każda z Was  Stylistek nie raz usłyszała to zdanie podczas swojej Kariery.  Po której stronie leży wina ?   Twojej czy Klientki ?

To temat rzeka! Jednak chciałam pokrótce omówić Wam kilka przyczyn które  mogą mieć wpływ na trwałość aplikacji.

Po pierwsze, trzeba pamiętać że trwałość naszej aplikacji to bardzo często sprawa indywidualna. Nie będzie  ona zawsze zależała od produktów  i przygotowania czy pielęgnacji po zabiegu ale od indywidualności Klientki. Rzęsy Klientki są filarem trwałej aplikacji , rzęsy to przydatek skóry, który wiele mówi o naszym organizmie i naszej kondycji. Jeżeli chcemy więc poprawić retencje naszej aplikacji musimy co nieco wiedzieć na temat naszej Klientki.  Tutaj hormony , problemy z cerą, dieta i tryb  życia Klientki ma bardzo duże znaczenie.   Może się więc okazać że pomimo dobrego przygotowania do aplikacji wcale nie będzie ona trwała bo np. nasza Pani ma nieustabilizowaną tarczycę czy  jest też w ciąży.  Nie na marne powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” aż chciało by się powiedzieć „ zdrowa rzęsa = trwała aplikacja” ;)  Jednak edukując naszą Panią  możemy pomóc i jej i sobie w poprawie  retencji.

 Po drugie , sezonowość, na która nie jesteśmy niestety w stanie wpłynąć. Obniżoną retencje możemy szczególnie zauważyć w miesiącu październiku i lutym kiedy to też mamy tzw. przesilenie wiosenne i zimowe.   Na ogół zimą jesteśmy przygaszone, nasze włosy są bez połysku , cera  poszarzała ogólnie w organizmie mamy spustoszenie.  Nadprodukcja testosterony powoduje że włosy a także rzęsy nam wypadają i robią się matowe.  Naszych rzęs w tym momencie jest mniej i wypadają razem ze sztucznymi rzęsami szybciej. Jest to jednak normalna sytuacja, taka już nasza natura, musimy ten okres przeczekać.  Wiosną natomiast wszystko budzi się na nowo , jednak trwałość aplikacji także nie jest  taka jakiej byśmy oczekiwały ponieważ po zimie nasz organizm jest wycieńczony, lekko zmienia się pH naszego włosa  ( lekkie zakwaszenie) i potrzebuje czasu aby unormować się. Warto dlatego też aby w okresie zimowym, nasze Panie suplementowały się ( cynk, biotyna) aby nasz organizm jak najbardziej ucierpiał.

Po trzecie odpowiednie przygotowanie i pielęgnacja po zbiegu. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie włosa , musi być on oczyszczony ale i nawilżony. Na rynku mamy bardzo dużo szamponów przeznaczonych do mycia rzęs  które nie tylko będą nam dokładnie oczyszczały włos ale także odpowiednio nawilżały rzęsę a także skórę powiek. Kolejny krok to , produkt który nam odtłuści rzęsy , zwiększy przyczepność oraz  wyrówna pH – cleaner.

 

To tylko kilka z przyczyn które mogą skutkować słabą retencję. W naszej pracy bardzo ważna jest rozmowa z naszą Klientką tak abyśmy mogły szybko rozwiązać problem i cieszyć się z trwałości naszej pracy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam na szkolenia z marka Natural Lashes, Instruktor Małgorzata Warda.

Instagram: https://www.instagram.com/_malgorzatawarda_make_up

fb: www.facebook.com/makeupartist.warda.malgorzata

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl